Lato na wsi 2018

 

 

 dniach 12-13 maja 2018 na terenie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, przy okazji festynu plenerowego „Lato na Wsi”, odbyła się pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Kurczak w domu i w szkole nie tylko w rosole”. Jak w zeszłych latach, cała akcja jest finansowana z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Na przybyłych na targi zwiedzających czekała moc atrakcji. Na naszym stoisku odbywały się pokazy kulinarne przeprowadzane przez Wojciecha Grześkowiaka oraz Kevina Aistona. Ten, znany między innymi z programu „Europa da się lubić”, były strażak okazał się również znakomitym szefem kuchni (jest autorem książek kucharskich, prowadzi pokazy kulinarne nie tylko w Polsce ale i w całej Europie, posiada również wykształcenie kucharskie).

Po prawej stronie stoiska rozpościerała się strefa zabaw i animacji dla dzieci. Na najmłodszych czekała tam moc atrakcji. Między innymi warsztaty robienia czapek kucharskich, malowanki, rysowanki i wyklejanki, pokazy wielkich baniek mydlanych oraz malowanie buzi. Na wielkiej polanie obok strefy odbywały się konkursy rzucania pluszowymi kurczakami do zawieszonych na różnych wysokościach obręczy. Możliwość zagrania w hokeja na trawie, tory przeszkód, czy wielka dmuchana zjeżdżalnia, która była chyba największą atrakcją. Na dzieci biorące udział w tej konkursach czekały oczywiście nagrody.

Centralny namiot stoiska zajmowała, „Wyspa Zdrowia” czyli stanowisko dietetyka, oraz punkt, w którym można było otrzymać od przemiłych hostess książeczki z przepisami z drobiu, a także różne gadżety.

Na wyspie zdrowia można było przeprowadzić analizę składu ciała- określić procentowy udział tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody oraz tkanki kostnej w ciele. W połączeniu z pomiarem obwodu talii i bioder, ciśnienia tętniczego krwi, oraz BMI dietetycy określali podstawową przemianę materii, jej tempo, wiek metaboliczny czy ryzyko wystąpienia otyłości. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, a chętni do sprawdzeniu swojego wieku metabolicznego musieli ustawiać się w kolejce.