XXVII Agro targi w Lubaniu

W dniach 9 i 10 czerwca 2018r. odbyły się XXVII Targi Rolno- Przemysłowe W Lubaniu koło Kościerzyny. Są to jedne z największych tego typu targów w województwie pomorskim. W ramach programu pt. „Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole” finansowanego ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, Krajowa Federacja Hodowców Drobiu i Producentów Jaj przeprowadziła na nich kolejną imprezę promującą walory mięsa drobiowego.

Pierwszego dnia targów za główną scenę w całości odpowiadała KFHDiPJ. Rządzili tutaj animatorzy, organizujący gry i konkursy dla dzieci, oraz szef kuchni, Pan Kazimierz Żołnowski gotujący na żywo wspaniałe potrawy z kurczaka. Oprócz tego nie zabrakło ćwiczeń ruchowych, które nierozerwalnie łączą się z odpowiednią dietą. W związku z tym na chętnych czekał dietetyk, który specjalistycznym sprzętem mierzył poziom tkanki tłuszczowej, i zachęcał do jedzenia większej ilości mięsa drobiowego, które zawiera małą ilość tłuszczu, natomiast wysoką łatwo przyswajalnego białka. Ogromną popularnością zarówno wśród dorosłych jak i dzieci cieszyły się pokazy kuchni molekularnej wykonywane przez firmę SmartLab. Tylko na targach w Lubaniu dzięki KFHDiPJ oraz Pomorskiemu Zrzeszeniu Hodowców Drobiu i Producentów Jaj można było spróbować lodów o smaku kurczaka!

Oprócz pokazów na scenie do dyspozycji zwiedzających został przygotowany duży namiot, w którym na wszystkich odwiedzających czekały dalsze atrakcje. Na najmłodszych czekali animatorzy, malujący buzie, czy wyplatający niesamowite zwierzęta z balonów. Szef Żołnowski przygotował porcje degustacyjne, które w myśl naszego hasła, pokazywały, że z kurczaka można zrobić całe spektrum przepysznych dań, a nie tylko rosół i pieczone udko.